Aromaterapia Olejek eteryczny cedrowy 15 ml. Artesania Agave w sklepie Alchemia Urody
Olejek eteryczny cedrowy
Właściwości olejku eterycznego z drzewa cedrowego
Olejek eteryczny z drzewa cedrowego ma liczne właściwości zdrowotne, ogólnie dla skóry i włosów, jest olejkiem eterycznym dla miłośników aromaterapii i kosmetyków naturalnych.
Wśród wszystkich jego właściwości wyróżnia się działanie przeciwgrzybicze, antyseptyczne, moczopędne, ściągające i uspokajające.
Wśród jego właściwości znajdujemy olejku cedrowego:
- Antyseptyczny
- Moczopędny
- Środek grzybobójczy
- Wykrztuśny
- Zmniejsza kaszel
- Środek owadobójczy
- Środek uspokajający
- Dezodorant
- Środek zwężający naczynia krwionośne, wspomaga krążenie krwi
- Przeciwzapalny
- Poprawia koncentrację
- Stymuluje metabolizm
- Reguluje miesiączkę
- Wspomaga wzrost włosów, zapobiega wypadaniu
- Kapilarne łojotokowe zapalenie skóry
- Łupież
- Tłusta skóra, trądzik
- Łagodzi ból zęba
- Wzmacnia dziąsła
- Zmniejsza podrażnienia skóry
- Leczy infekcje drożdżakowe
- Środek odstraszający owady
- Tonizuje mięśnie
- Wyeliminuj toksyny
- Znakomity antycellulit
- Środek dezynfekujący
Widząc wszystkie te właściwości, możemy od razu zrozumieć, dlaczego ten olejek eteryczny jest podstawowym składnikiem każdej apteczki do aromaterapii.
Ale jego zalety nie ograniczają się tylko do pielęgnacji zdrowia, skóry i włosów, ponieważ olejek cedrowy może nam również służyć wielokrotnie w domu do innych celów.
Olejek eteryczny z drzewa cedrowego relaksuje, uspokaja, poprawia samoocenę, a najciekawsza rzecz łączy ludzi i może zmienić perspektywę.
Olejek eteryczny z drzewa cedrowego ma wiele zalet, z których najczęstsze to:
Korzyści dla skóry i włosów w kosmetyce.
Zapalenie skóry i egzema: Olejek eteryczny z drzewa cedrowego działa przeciwzapalnie, zmniejsza stan zapalny skóry wywołany egzemą i zapaleniem skóry, zmniejsza łuszczenie się skóry i działa przeciw infekcjom dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybiczym.
Trądzik: Chroni tłustą skórę, szczególnie tę z trądzikiem, i tonizuje skórę dzięki właściwościom antyseptycznym i przeciwzapalnym.
Drobne rany: Jest również jest doskonałym środkiem antyseptycznym, dzięki czemu możemy go bez problemu używać do dezynfekcji drobnych ran.
Dezodorant: Ten olejek eteryczny jest doskonałym naturalnym, relaksującym dezodorantem o przyjemnym drzewnym zapachu.
Jest szeroko stosowany w produkcji naturalnych dezodorantów.
Wypadanie włosów: Jako środek zwężający naczynia krwionośne i promujący krążenie krwi, stymuluje mieszki włosowe, zwiększając krążenie i promując wzrost włosów, spowalniając jednocześnie ich wypadanie . Może być stosowany w leczeniu różnego rodzaju łysienia.
Sucha skóra głowy: olejek eteryczny z drzewa cedrowego zmniejsza suchość i łuszczenie się skóry głowy.
Zapobiega również problemom związanym z łupieżem suchym.
Infekcje grzybicze: Olejek ten jest doskonałą alternatywą dla wielu środków przeciwbakteryjnych dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybiczym, bardzo przydatnym w leczeniu infekcji grzybiczych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
Kosmetyczne właściwości na ciało to ujędrnianie: Doskonale ujędrnia skórę.
Cedr jest bardzo interesujący w stosowaniu na cellulit, będąc doskonałym naturalnym środkiem antycellulitem.
Medycynie naturalnej olejek eteryczny z cedru używany jest jako naturalny środek na wypadanie włosów.
Olejek cedrowy w połączeniu z innymi olejkami, w szczególności olejkiem tymiankowym, rozmarynowym i lawendowym, poprawia wzrost włosów nawet o 45% po 6 miesiącach kuracji.
Aby to zrobić, dodaj kilka kropli do szamponu, odżywki lub maski i pozostaw na co najmniej 30 minut przed spłukaniem.
Naturalny środek na egzemę:
Leczenie egzemy olejkiem cedrowym jest bardzo proste, jak dodanie kilku kropli do żelu do kąpieli lub kremu do ciała. Możesz to również zrobić, dodając je do oleju roślinnego, takiego jak olej ze słodkich migdałów.
Naturalny środek na suche włosy i łupież
Możesz stworzyć mieszankę z olejem kokosowym i kilkoma kroplami olejku cedrowego, aby zmniejszyć suchość i łuszczenie się suchych włosów.
Naturalny środek do dezynfekcji ran:
Możemy użyć go jako środka antyseptycznego do dezynfekcji ran tworząc balsam z masłem she i kilkoma kroplami tego oleju.
Naturalny środek na zapalenie stawów:
Olejek cedrowy pomaga nam zmniejszyć zapalenie stawów, zarówno przez inhalację, jak i miejscowo. Wystarczy rozcieńczyć kilka kropel olejku roślinnego z arniki i wmasować dotknięty obszar. Ten środek będzie jeszcze skuteczniejszy, jeśli dodamy również kilka kropli olejku goździkowego i eukaliptusowego.
Naturalny środek na przekrwienie i kaszel:
Używanie tego olejku eterycznego z dyfuzorem zapachowym złagodzi kaszel, oczyści śluz i udrożni drogi oddechowe w przypadku przeziębienia i grypy. W przypadku chęci wyeliminowania flegmy skuteczniej jest nałożyć go na klatkę piersiową, uprzednio rozcieńczając ją olejem roślinnym.
Naturalny środek moczopędny
Dodanie go do dowolnego oleju roślinnego wraz z kilkoma kroplami olejku różanego wymieszaj i wmasuj tą mieszankę w pęcherz i nerki pomoże nam wyleczyć infekcje dróg moczowych i wyeliminować nadmiar wody z organizmu.
Naturalny środek poprawiający pamięć i koncentrację:
Olejek cedrowy, sam go wdychając, poprawia pamięć i koncentrację. Możemy to zrobić przez dyfuzor zapachowy lub dodając kilka kropel do chusteczki i wdychając jej aromat.
Naturalny środek odstraszający owady:
Możemy to zrobić za pomocą dyfuzora zapachowego lub rozpylając kilka kropel na różne powierzchnie domu, takie jak łóżko, sofa itp.
Naturalny środek na ćmy:
W tym przypadku wystarczy nałożyć kilka kropel na wacik i zostawić go w szafie, aby odpędził ćmy.
Naturalny środek na napięcie nerwowe i stres
Do wyboru mamy kilka opcji, takich jak rozpylacze zapachów, wdychanie go bezpośrednio z butelki lub rozcieńczanie w oleju roślinnym najlepiej w migdałowym i nakładanie delikatnym masażem na czoło w celu rozładowania napięcia.
Naturalny środek na trądzik:
Możesz dodać kilka kropli do płynu do mycia twarzy i kremu do codziennego użytku, aby szybciej i skuteczniej wyeliminować trądzik. Genialną bazą do stworzenie kosmetyku jest olejek Jojoba.
Dawkowanie olejków eterycznych w zależności od stopnia ich rozcieńczenia
Ilość lub proporcja olejku eterycznego, jaką muszą zawierać twoje preparaty kosmetyczne lub naturalne środki do domu, jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ bezpośrednio wpływa na ich skuteczność.
Dlatego musisz upewnić się, że do każdego preparatu dodajesz dokładnie tyle kropl olejku eterycznego ile potrzeba.
Na przykład, jeśli wykonasz 2,5% rozcieńczenie w oleju roślinnym, zaleca się dodanie co najmniej 50 kropli na każde 100 ml oleju bazowego. Oleje bazowe. Polecamy do obejrzenia film o olejach bazowych dostępnych w Alchemia Urody
Jeśli zamierzamy dodać więcej niż jeden olejek eteryczny, suma wszystkich olejków powinna dać 50 kropli. Oznacza to, że jeśli używamy np. Olejku ze słodkich migdałów jako bazy i chcemy dodać olejek lawendowy i cedrowy, musimy zastosować:
Dawkowanie olejków eterycznych w zależności od stopnia ich rozcieńczenia:
Ilość lub proporcja olejku eterycznego, jaką muszą zawierać twoje preparaty kosmetyczne lub naturalne środki do domu, jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ bezpośrednio wpływa na ich skuteczność.
Dlatego musisz upewnić się, że do każdego preparatu dodajesz dokładnie krople olejku eterycznego.
Na przykład, jeśli wykonasz 2,5% rozcieńczenie w oleju roślinnym, zaleca się dodanie co najmniej 50 kropli na każde 100 ml oleju.
Jeśli zamierzamy dodać więcej niż jeden olejek eteryczny, suma wszystkich olejków powinna dać 50 kropli. Oznacza to, że jeśli używamy np. Olejku ze słodkich migdałów jako bazy i chcemy dodać olejek lawendowy i cedrowy, musimy zastosować:
100 ml oleju roślinnego ze słodkich migdałów
25 kropli olejku lawendowego
25 kropli olejku cedrowego
Stąd możemy modyfikować według naszych upodobań lub według naszych potrzeb. Na przykład możemy dodać 30 kropli O.E. lawendy i 20 O.E. cedru lub 45 kropli O.E. cedru i 5 O.E. lawendy itd ... I tak samo, jeśli używamy więcej niż dwóch olejków, ważne jest, aby suma wszystkich była co najmniej 50 kropli.
W przypadku chęci niższego rozcieńczenia np. 1% na 100ml olejku roślinnego będziemy potrzebować 20 kropli olejku.
Używając olejków eterycznych do celów kosmetycznych lub terapeutycznych, radzę pracować z rozcieńczeniami do 2,5%, aby zapewnić ich skuteczność.
Jak używać, konserwować i środki ostrożności olejku cedrowego
Olejki eteryczne są bardzo wrażliwe i skoncentrowane, dlatego przy ich stosowaniu musimy brać pod uwagę następujące wskazania:
Zawsze trzeba go rozcieńczyć w jakimś oleju roślinnym inaczej nazywanym bazowym, w kosmetyce twarzy i pielęgnacji ciała dobieramy go w zależności od rodzaju i potrzeb cery lub skóry, jest spora ilość olejków bazowych, zobacz na stronie Alchemia Urody, dodatkowo możesz dodawać olejki eteryczne do glinek, żeli do kąpieli, szamponach, balsamach ...
Nie stosować w czasie ciąży lub laktacji.
Nie jedz.
Przed użyciem na skórze sprawdź reakcję małym testem, aby uniknąć reakcji alergicznych.
Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Przechowywać w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu.
Nie zostawiaj butelki otwartej.
Szybko zamykać i otwierać, aby uniknąć parowania z powietrzem.
Efekty uboczne olejku cedrowego
Olejki eteryczne, jak wszystkie rośliny, również mają swoje skutki uboczne. W takim przypadku może powodować nudności, wymioty, nadmierne pragnienie i uszkodzenie układu pokarmowego.
Na skórze w wysokich stężeniach może powodować podrażnienia.
Marki specjalizujące się w aromaterapii, które polecamy:
Polecamy również nasze szkolenie z aromaterapii on line, ktore pozwoli łatwo i konkretnie pracować z olejkami eterycznymi.
Zapisy na szkolenie z aromaterapii
Alchemia Urody ekspert w Aromaterapii od 1988 r.
Komentarze
Prześlij komentarz