Olejek czy krem do pielęgnacji codziennej skóry twarzy i ciała ?

 


Czy 100% naturalny olejek tłoczony zimno bardziej nawilża czy krem?
Dlaczego olejek a nie krem?
Do pielęgnacji codziennej skóry twarzy i ciała?

Ogólnie rzecz biorąc, termin nawilżenie jest używany do określenia zdolności nawilżających olejków, ale mogą one spełniać jeszcze inne różne funkcje żeby skóra była piękna, zadbana i zdrowa.

Nawilżanie skóry polega na utrzymaniu jej odpowiednio nawilżonej i zapobieganiu utraty wilgoci przez naskórek, i utrzymanie funkcji barierowej skóry.

Oleje roślinne osiągają to na różne sposoby, w zależności od ich budowy chemicznej i stężenia kwasów tłuszczowych.

Kiedy mówimy o nawilżeniu, to dostarczamy wodę na poziomie błony komórkowej i możemy to osiągnąć poprzez specjalne odpowiednio dobrane oleje tłoczone na zimno.


Aby zatrzymać wodę w skórze, środek nawilżający musi być transportowany w fazie lipidowej, podobnej do lipidów tworzących błony komórkowe skóry.

Jeśli chcemy ją nawilżyć, maksymalnie w naturalny sposób wtedy wygrywają olejki do twarzy, ponieważ nie tylko zapobiegną transepidermalnej utracie wody, ale również dostarczą składników odżywczych, przeciwutleniaczy, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwasy omega. 3,6 i 9”, witamin i innych składników które stabilizują odpowiednie nawilżenie skóry i stabilizują odpowiednie PH. 


Kiedy i jak stosować olejki do twarzy?

Prawidłowy etap pielęgnacji  to to że ​​pielęgnacja jest inna i powinna być dostosowana do konkretnych potrzeb każdej osoby a w szczególności skóry, choć jako ogólną wskazówkę możemy wziąć pod uwagę maksymę, że produkty należy nakładać od najlżejszego do najcięższego. 

Będzie to oczywiście zależało również od rodzaju używanego przez nas oleju.

Zalecamy w pierwszym etapie przed przystąpieniem do takiej pielęgnacji wykonać demakijaż to oczyszczenie twarzy, konturu oczu, nasz specjalista Joanna Stajszczak od lat powtarza jak mantrę i uczy że pielęgnacja twarzy zaczyna się od biustu poprzez dekoltu i twarz,  potem dopiero zastosuj odpowiednio dobrany olejek w zależności od potrzeby skóry, problemem może być to że sami nie będziemy w stanie ocenić jaką mamy potrzebę, dlatego Alchemia Urody uruchomiła specjalną usługę online analiza twarzy ze specjalistą, rezerwacja terminu info@alchemiaurody.pl


Joanna nasz specjalista przypomina żeby osiągnąć optymalnego efektu nawilżenia i zatrzymania procesów starzenia a nawet odmładzającego, wykonaj przynajmniej raz w tygodniu peeling twarzy.

Przykładowe peelingi:


Po określeniu jaki masz typ cery i czego potrzebuje Twoja twarz możesz zastosować odpowiedni olejek do pielęgnacji skóry, zarówno na dzień i na noc jako środek nawilżający i regenerujący również leczniczy.


Jednak musisz pamiętać o najważniejszej zasadzie w pielęgnacji codziennej olejami a mianowicie zawsze nakładaj olejek tłoczony na zimno jeszcze na wilgotną skórę najlepiej po wybranym toniku lub hydrolacie dopasowanym do potrzeb skóry.

Toniki:


Jak nakładać olejek, by skóra nie stawała się lepką i nie zatykał porów?


Bardzo wiele osób zgadza się, że uczucie tłustości, którego tak bardzo się obawia, zależy od tego że nie chcą używać olejków, dlatego jest bardzo ważne w jaki sposób stosujesz oleje do pielęgnacji codziennej.


W jaki sposób używamy olejku, żeby do tego nie dochodziło? 

Sprawdź czy olejek, który używasz to olejek 100% naturalny, czy nie jest to olejek parafinowy czyli pochodny ropy naftowej, taki olejek ma właściwości zatykający pory skóry.


Jednak w olejach 100% naturalnych istnieją również podziały na oleje bardziej tłuste i mniej dlatego trzeba  je prawidłowo stosować.  


Istnieją pewne zasady, które mogą ułatwić aplikację. 

My polecamy jak już wcześnie zostało wspomniane od wody (tonik, hydrolat) przed użyciem olejku, ponieważ pełni podwójne zadanie: po oczyszczeniu twarzy pomaga przywrócić odpowiednie pH skóry i poprawia wchłanianie olejku. 

Na skórę zwilżoną wodą kwiatową zaleca się nałożyć olejek i masować twarz przynajmniej przez minutę. Oprócz uniknięcia uczucia lepkości, zauważone zostaną korzyści samego masażu, który pobudzi krążenie krwi a tym samym przyśpieszy wchłanianie.


Inną formą aplikacji jest ta, którą proponuje Joanna Stajszczak która podkreśla, że ​​wystarczą tylko cztery do dziesięciu  kropli wybranego do potrzeb olejku, powtarza że nie należy nadużywać ilości, przypomina aby na początku ogrzać je między dłońmi, a następnie olejek nałożyć delikatnym uciskiem dłoni, na twarz, szyję i dekolt pozwalając żeby się  zaczął wchłaniać. 


tonik do twarzy

Założycielka Alchemy Day Spa i Alchemia Urody, która od zawsze stosuje pielęgnacje olejami twarz i ciało podkreśla, że jeśli zastosujemy odpowiednią ilość olejku bez nadmiaru, nie powinno powstać uczucie tłustości i jeśli pomożemy stosowanie krótkim masażem twarzy spotęgujemy szybsze wchłanianie oleju jeżeli jeszcze dodatkowo  podczas masażu pryśniemy mgiełką z toniku to proces penetracji znacznie się przyśpieszy i szybko się wchłonie, to będzie oczywiście kluczem do usprawnienia procesu w pielęgnacji codziennej.
Pamiętaj dobrze zastosowany naturalny olejek do pielęgnacji codziennej pozostawi skórę bez lepkiego efektu a skóra stanie się matowa, po jego nałożeniu możesz wykonać makijaż podobnie jak po nałożeniu kremu.  


Jaki olejek stosować w zależności od rodzaju cery? 


Skóra sucha, mieszana czy tłusta: jakiego oleju użyć w każdym z tych przypadków?


Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie olejki są takie same lub przeznaczone do tych samych potrzeb, dlatego przy jego wyborze musimy brać pod uwagę rodzaj skóry.

Oleje roślinne które posiadają kwasy omega 6 i 3, są niezbędne dla każdego rodzaju skóry, nie ma ich syntetycznego odpowiednika. Takie oleje odgrywają fundamentalną rolę w osiągnięciu zdrowiej skóry o przepięknym wyglądzie i zapobiegają utlenianiu komórkowym, podkreśla Joanna Stajszczak, ale wyjaśnia że ​​do skóry suchej wygodnie jest dodać inne kwasy tłuszczowe, takie jak Omega 9 i tak zwane nasycone kwasy tłuszczowe. Do skóry tłustej, zawierającej kwasy Omega 6, ze względu na działanie regulujące wydzielanie sebum.


Przykładowe oleje, które z nich byłyby wskazane w każdym przypadku?

Do skóry suchej: argan, słodki migdał lub awokado, są to oleje bardzo nawilżające i zmiękczające skórę.
Polecany jest również olej z wiesiołka.


Dla skóry mieszanej: jeśli nie masz skłonności do trądziku, ale masz cerę mieszaną, olej jojoba, konopny róża mosqueta, polecamy z tonikiem azahar neroli, czystek.


W przypadku cery tłustej lub z trądzikiem: najlepiej sprawdzi się olejek jojoba, który ma właściwości regulujące wydzielanie sebum. W tych skórach występuje nadmiar sebum, a ten olejek, poprzez mechanizmy komórkowe, jest w stanie kontrolować nadmiar produkcji sebum i przywracać skórze potrzebną równowagę. Podobnie działają inne oleje, które również w swoim składzie posiadają kwas linolowy, ponieważ wraz z Omega 6 działa jak regulator sebum ze względu na swoje wysokie właściwości nawilżające, udział tego kwasu tłuszczowego może pomóc nam zrównoważyć skórę tłustą i jest odpowiedni nawet dla skóry skłonnej do trądziku, bo udowodniono, że mają jej deficyt.

Dla skóry wrażliwej róża mosquita przy bardzo suchej awokado. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem byłoby użycie toniku z oczaru wirginijskiego.


Czy olejki zatykają pory i czy są polecane do cery tłustej?

Masz już tą wiedzę, że istnieją pewne olejki, które są polecane do cery mieszanej lub tłustej.

Dlaczego to nie jest problem? Joanna Stajszczak podkreśla że cera tłusta również potrzebuje lipidów, ale tych, które pełnią funkcję równoważącą. Ponadto to właśnie skóra tłusta ma tendencję do wytwarzania większej ilości sebum, ponieważ nie zapewniamy jej odpowiedniego nawilżenia w obawie przed przetłuszczaniem.

Ogólnie rzecz biorąc, osoby z cerą mieszaną lub tłustą stosują produkty, które oczyszczają, ale też nadmiernie wysusza skórę, a ta suchość tylko pogarsza obraz nadmiernego wydzielania sebum, błędne koło, na którym możemy zatrzymać się przy tego typu produktach, bo badania pokazują, że stosowanie określonych olejków w codziennej kosmetyce pomaga regulować produkcję sebum w skórze, minimalizując widoczność porów, redukując zaczerwienienia i niedoskonałości spowodowane trądzikiem, podczas nawilżania przyznaje ekspert Joanna Stajszczak.


Więc nie zatykają porów? 

To zależy, im mniej zawiera nasyconych kwasów tłuszczowych, tym lepiej dla skóry tłustej. Olejek dedykowany do cety tłustej trądzikowej jojoba nie tylko nie zatyka porów, ale również ją leczy, co oznacza, że pozwala jej na pocenie się. Na przykład olej kokosowy jak i awokado jest wysoce komedogenny i dlatego nie jest zalecany do stosowania na skórę tłustą z trądzikiem. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę jakość i świeżość oleju. Bio, tłoczony na zimno olej zachowuje wszystkie swoje właściwości i nie będzie tak komedogenny jak olej parafinowy - pochodne od ropy naftowej).


Olejek do twarzy?

Nie wolno nam zapominać, że oleje służą nie tylko do pielęgnacji i nawilżania skóry, ale istnieją również te, które celem jest oczyszczenie, a przede wszystkim do demakijażu twarzy. Spełniają one podwójną rolę już na tym etapie rozpoczynasz naturalną pielęgnację skóry.

Są one zwykle zalecane, ponieważ bazy olejowe lepiej usuwają makijaż i zanieczyszczenia jak pozostałości tłuszczu – od lat potwierdza Joanna Stajszczak właścicielka Alchemy Day Spa.

Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy to wskazane olejki nie będą takie same jak te, które wybraliśmy do nawilżenia i pielęgnacji specjalistycznej ekspertka wskazuje, że do tego nadają się olej kiełków pszenicy czy olej ze słodkiego migdała wyjaśnia, powinniśmy wziąć pod uwagę charakterystykę produktu jako całości. Inaczej użylibyśmy  oleju ze słodkiego migdała, z orzechów laskowych, oleju kokosowego. Trzeba przyjrzeć się jakości, pochodzeniu i koncentracji to główne atuty olejowanie skóry.


Jeśli chodzi o sposób użycia, to w przypadku olejków można je stosować do wszystkich rodzajów cery, w zależności od potrzeb, oczywiście wybrać ten odpowiedni.


Jak stosować oleje do demakijażu?

Nakłada się niewielką ilość i delikatnie masuje po całej twarzy szyi i dekolcie. Aby usunąć środek czyszczący, można go wysuszyć chusteczką lub spłukać wodą.


Potrzebujesz więcej informacji na temat olejowanie twarzy 100% naturalnymi olejami tłoczonymi na zimno zapraszamy na konsultacje teraz kupując wybrany olej bazowy masz możliwość konsultacji  z naszym ekspertem Joanną Stajszczak.


Pamiętaj że stosowanie olejów naturalnych do olejowanie twarzy i ciała możesz spotęgować specjalnie stworzonymi synergiami olejków eterycznych to nic innego jak naturalne substancje aktywne, które potęgują działanie zastosowanie odpowiedniego oleju bazowego. 

My polecamy mieszanki olejków mark. 

Artesania Agave specjalista w olejowanie twarzy i ciała i CV Primary Eseence. 


Jak stosować naturalne substancje aktywne na twarz ? 

1 kropla na 5 mililitrów dopasowanego oleju do rodzaju i potrzeby skóry. 


Jak stosować naturalne substancje aktywne na ciało?

5-8 kropli na 20-25 mililitrów wybranego oleju w aromaterapii uważa się że najlepszym olejek do łączenia z olejkami eterycznymi jest olej migdałowy ze słodkiego migdała. 


Pamiętaj zawsze używaj 100% naturalnych olejów do pielęgnacji domowej nie mieszanych z inni syntetykami, nie stosuj olejów parafinowych, pochodnych z ropy naftowej to właśnie one zatykają pory skóry, nie pozwalają się jej pocić, czego efektem są wysypki, zaczerwienia i podrażnienia. 


Kontakt z naszym ekspertem:

E-mail: info@alchemiaurody.pl

Tel: 513 109 909 

Polecamy preparaty na stronie sklepu Alchemia Urody to gwarancja jakości. 

www.sklep.alchemiaurody.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

METODA KOBIDO TAPE ALCHEMIA URODY japoński masaż twarzy bez skalpela jedyne takie szkolenie.

BRUMA - Aroma dyfuzor dostępny w sklepie Alchemia Urody

Szkolenie z masażu KOBIDOtape Japoński lifting twarzy bez skalpela.