10 olejków eterycznych o właściwościach antybiotycznych bez skutków ubocznych. SYNERGIA 10 Alchemia Urody

 
Alchemia Urody sklep z olejkami
10 olejków eterycznych o właściwościach antybiotycznych  bez skutków ubocznych.

antybiotyczne olejki eteryczne


Olejki eteryczne to znacznie więcej niż małe fiolki o mniej lub bardziej przyjemnych zapachach. 

Mają potężne działanie, które pomagają utrzymać lub przywrócić zdrowie.
Dowiedz się, które z nich są najskuteczniejsze, zwłaszcza w zapobieganiu lub leczeniu infekcji.


Masowe stosowanie antybiotyków, zarówno w medycynie weterynaryjnej, jak i ludzkiej, sprzyja pojawianiu się bakterii opornych na leczenie. W niezbyt odległej perspektywie antybiotyki mogą przestać być skuteczne, jak ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).


Olejki eteryczne mają właściwości antybiotyczne i mogą pomóc nam ograniczyć używanie narkotyków. 

Są to złożone mieszaniny nawet do 500 składników, w tym fenoli, terpenów i estrów. 

Ta złożoność, będąca owocem mądrości natury, jest jedną z przewag olejków eterycznych nad antybiotykami, ponieważ działają wielopłaszczyznowo iw sposób zrównoważony.


Jedną z najbardziej niebezpiecznych opornych bakterii jest MRSA (Gronkowiec złocisty oporny na metycylinę, MRSA – oporne na metycylinę szczepy gronkowca, będące częstą przyczyną zakażeń wewnątrzszpitalnych. Stanowi on poważny problem finansowy dla ochrony zdrowia.), który może być śmiertelny.
W Klinicum Neuperlach w Monachium (Niemcy) z powodzeniem stosowano olejki eteryczne w infekcjach wywołanych przez MRSA, zwłaszcza olejek tymiankowy, ale także z drzewa herbacianego, niaouli, drzewa różanego, oregano, manuka, kory cynamonu i cząbru.
Obecnie istnieje wiele badań, które potwierdzają skuteczność olejków eterycznych w przypadkach wieloopornych drobnoustrojów.


Dwa badania dotyczące jego skuteczności

Badanie 1. 

Eugene Sherry z University of Sydney w Australii donosi o zastosowaniu olejków eterycznych w leczeniu infekcji kości MRSA, która rozwinęła się po operacji. 

Zastosowana mieszanka eukaliptusa, malaleuca alternifolia, tymianek - tymol, goździki i cytryna w równych częściach, sprawiła że rana zagoiła się całkowicie w ciągu 21 dni.
W żadnym momencie nie stosowano antybiotyków.


Badanie 2.
Michael Harkenthal i jego zespół wykazali, że olej z rodziny Malaleuca, nawet w niewielkich stężeniach, ma bardzo pozytywny wpływ na infekcje MRSA (gronkowiec złocisty oporny na metycylinę). W tym celu użyli 0,03% olejku eterycznego z manuka i 0,3% olejku z drzewa herbacianego.


Do stosowania zewnętrznego w postaci okładów z olejkami eterycznymi, użyj 2 do 5 kropli olejku lub mieszanki do miski z gorącą wodą. Nasącz gazę i przyłóż na urazowym obszarze.


Do zastosowań wewnętrznych potrzebna jest profesjonalna porada aromaterapeuty, ponieważ konieczne jest bardzo dobre dostosowanie dawki. Nadmiar może odurzać i powodować dyskomfort, taki jak biegunka, ból głowy i zaburzenia neurologiczne. Ważne jest, aby używać olejów naturalnych, czystych i ekologicznych, nigdy syntetycznych.


1- Olejek tymiankowy tymianek

Olejek tymiankowy jest jednym z najważniejszych w aromaterapii. Istnieją różne

Olejek tymiankowy

rodzaje, najbardziej znane to tymianek czerwony, zwany także tymiankiem ogrodowym (Thymian ct. thymol) i tymianek czarny (Thymian ct. cavacrol).
Z botanicznego punktu widzenia jest to ta sama roślina. Jednak w zależności od klimatu i położenia geograficznego występują różnice w spektrum skuteczności i działania.

Olejek tymiankowy posiada właściwości bakteriobójcze, dzięki dwóm jego składnikom, tymolowi i karwakrolowi, które zostały skutecznie zastosowane przeciwko drobnoustrojom wieloopornym.

Jego najbardziej specyficznym zastosowaniem są infekcje dróg oddechowych i infekcje pęcherza moczowego spowodowane rzęsistkiem.

Olejek tymiankowy jest skuteczny przeciwko patogenom: pneumokoki (paciorkowce wywołujące zapalenie płuc), proteus (czynniki wywołujące infekcje pęcherza, prostaty i nerek, a także biegunki), enterokoki (zakażenia dróg moczowych, infekcje krwi), paciorkowce i gronkowce.

Jego potencjał przeciwdrobnoustrojowy wyjaśnia również, dlaczego w starożytnym Egipcie olej ten był używany do balsamowania mumii.

Oprócz zdolności zabijania zarazków, tymianek ma również silne działanie krążeniowe i przeciwbólowe. Te właściwości sprawiają, że można go również stosować przy napięciu mięśni, skurczach, a nawet artretyzmie, chorobie zwyrodnieniowej stawów i różnych bólach stawów. Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody 


Oregano olejek jakie właściwości

2- Olejek z oregano

Wraz z niepowtarzalnym zapachem oregano ma ogromny potencjał nie tylko jako przyprawa w kuchni śródziemnomorskiej, ale także ze względu na swoją moc leczniczą i terapeutyczną.

Oregano działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, grzybobójczy i przeciwpasożytniczy. 

Energicznie pomaga w infekcjach dróg oddechowych, pęcherza moczowego, dróg moczowych i układu limfatycznego. Jest również bardzo skutecznym środkiem w przypadku pasożytniczych chorób skóry oraz przeciwko amebom jelitowym. Jest skuteczny w walce z opryszczką. Ale uważaj, olejek z oregano nie może być stosowany w czystej postaci, bez rozcieńczania go innym olejem bazowym, ponieważ może spowodować powoduje oparzenia.


Lotne związki obecne w olejku z oregano rozluźniają śluz w chorobach układu oddechowego, takich jak zapalenie oskrzeli i krztusiec. 

Sprzyjają trawieniu, ponieważ posiadają działanie wyzwalające skurcze żołądkowo-jelitowe. Pomaga przy gazach, dolegliwościach żołądkowych i pobudza apetyt.


W przypadku zakażonych ran, ropni i czyraków ujawnia się jego działanie antyseptyczne, ale może też likwidować bóle reumatyczne i migreny.

Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody3. Rozmaryn 

Rozmaryn marokański (Rosmarin ct. cineol) ma silne działanie krążeniowe i dlatego doskonale nadaje się do stosowania w masażu na bóle mięśni i stawów, problemach reumatycznych, nerwobólach (ból spowodowany zapaleniem nerwów) i sztywności. Jego działanie bakteriobójcze przejawia się w bezpiecznej skuteczności wobec szczepów gronkowców (aureus i argentas), ale także wobec paciorkowców, bakterii E.Coli i Klebsiella.

Rozmaryn na co jest dobry
W leczeniu infekcji grzybiczych, takich jak grzybice wywołane przez Candida albicans, bardzo pomocne jest przemywanie naparem z rozmarynu. Aby to zrobić, weź kilka łyżek rozmarynu (suszone liście) i pozwól im się zagotować w wodzie, a następnie odcedź je, pozwól im ostygnąć i użyj ich do irygacji. Ta domowa metoda to delikatny sposób aplikacji substancji aktywnych zawartych w olejku rozmarynowym w roztworze wodnym.

Również w innych kobiecych patologiach, takich jak zapalenie pęcherza, aktywne składniki rozmarynu są bardzo skuteczne. Napar działa przeciwzapalnie i wspomaga diurezę. Zawdzięcza to między innymi kwasowi rozmarynowemu, który spowalnia pewien enzym (COX-2) odgrywający znaczącą rolę w procesach zapalnych organizmu.

Wraz z zastosowaniami wewnętrznymi można również wykonać kąpiele stóp z olejkiem eterycznym z rozmarynu w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. W tym celu 5 łyżek soli i 10 kropli olejku rozmarynowego zostanie pobranych bezpośrednio do wody. Woda powinna zaczynać się przy 37ºC i kończyć przy 42ºC (temperatura musi być stopniowo podnoszona).

Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody


4- Olejek szałwiowy

szałwia jakie właściwości

Olejek szałwiowy bardzo dobrze działa na wirusową grypę, zapalenie zatok, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli, a nawet zapalenie płuc.

Jego właściwości przeciwinfekcyjne są zabójcze dla wielu bakterii, takich jak gronkowiec złocisty, paciorkowiec B-hemolityczny, bakterie Pseudomonas, klebsiella i bakterie coli.

Olejek jest bardzo skuteczny w przypadku zapalenia dziąseł, skóry i zaburzeń jelitowych wywołanych przez wirusy.

Ponieważ olejek szałwiowy ma wysoką zawartość ketonów, które w przypadku przedawkowania mogą powodować halucynacje, olejek ten powinien być przepisywany i dawkowany przez wyspecjalizowanych aromaterapeutów. Osoby z padaczką powinny unikać olejku szałwiowego.

Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody


5- Olejek z drzewa herbacianego i manuka

Zarówno nowozelandzki olejek manuka, jak i jego sąsiad, australijski olejek z drzewa herbacianego, pochodzą z rodziny mirtowatych. Oba olejki mają silne działanie bakteriobójcze (również na drobnoustroje wielooporne). Z tych dwóch manuka jest najskuteczniejsza i najlepiej tolerowana przez skórę.

Istnieją badania potwierdzające przeciwwirusowe działanie olejku z drzewa

drzewo herbaciane jakie właściwości

herbacianego na zarazki Herpes simplex (Wirusy opryszczki pospolitej, HSV - otoczkowe DNA-wirusy, należące do rodziny herpeswirusó wtypu 1 = opryszczka) i typu 2 (opryszczka narządów płciowych). Jest również skuteczny w leczeniu brodawek wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego.

Połączenie czystego drzewa herbacianego i tymianku może być stosowane codziennie jako alternatywa dla usuwania brodawek. Zabieg wymaga cierpliwości, a olejki należy nakładać kilka tygodni pod rząd. Ponieważ drzewo herbaciane bardzo wysusza skórę, podczas zabiegu należy oferować skórze bogate oleje, takie jak masło shea, olejek ze słodkich migdałów czy olejek jojoba.

Olejek Manuka jest bardzo skuteczny dzięki jednemu z jego związków o nazwie leptospermum. Jest szczególnie skuteczny w zwalczaniu grzybów takich jak candida albicans, ale także infekcji skórnych. Skóra korzysta zarówno ze składników przeciwinfekcyjnych, jak i z mocy regeneracyjnej. Dlatego jest często stosowany w przypadku trądziku, łuszczycy i odleżyn. Zapalenia stawów i dolegliwości reumatyczne można również leczyć olejem manuka poprzez kąpiele i masaże.

Inną właściwością manuka jest działanie przeciwhistaminowe, ponieważ działa przeciw reakcjom alergicznym. Dzięki temu olejek eteryczny z manuka jest sam w sobie kompletną apteczką.

Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody


6- Olejek eukaliptusowy

Podobnie jak drzewo herbaciane należy do rodziny mirtowatych i pochodzi z Australii. Olejek eukaliptusowy jest tam jednym z najczęściej stosowanych środków, zwłaszcza odmiany Eucalyptus globulus.

eukaliptus radiana zielarnia

Ma właściwości antybakteryjne, przeciwinfekcyjne i mukolityczne i jest szczególnie skuteczny w chorobach takich jak zapalenie zatok, zapalenie ucha, zapalenie oskrzeli i astma, ale także w infekcjach przewodu pokarmowego i stawów. Jest szczególnie skuteczny przeciwko paciorkowcom, gronkowcom i bakteriom coli, a także kandydozie skórnej występującej u niemowląt w jamie ustnej iw okolicy pieluszkowej. Jest również skuteczny w przypadku wyprzenia, choroby zapalnej fałdów skórnych.

Substancją czynną eukaliptusa jest eukaliptol (Cineol) i jest stosowany jako lek w preparatach na choroby układu oddechowego.

Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody


cytryna na układ immunologiczny

7- Olejek cytrynowy

Olejek ten jest jednym z najlepszych do stosowania w okresie przeziębienia i grypy. Jego silne właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe nie tylko pomagają zwalczać infekcje dróg oddechowych. Olejek cytrynowy oczyszcza i dezynfekuje otaczające powietrze oraz uwalnia je od zarazków, dzięki czemu można go skutecznie stosować w celu uniknięcia zarażenia. W tym celu należy zastosować dyfuzory lub nebulizator.

Skuteczność tej formy dezynfekcji środowiska i możliwości jej wykorzystania w

olejek cytrynowy jakie właściwości

higienie szpitalnej wykazał francuski lekarz dr Jean Valnet, znany aromaterapeuta. Badania wykazały, że nebulizowany olejek cytrynowy był w stanie zabić meningokoki w ciągu 15 minut, pałeczki tyfusu w ciągu 1 godziny, gronkowce w ciągu 2 godzin i pneumokoki w ciągu 3 godzin.
Wykazano również skuteczność w stosowaniu przeciwko (SARS). Olejek z cytryny stymuluje układ odpornościowy korzysta bezpośrednio z działania olejku cytrynowego. Ma stymulujący wpływ na mechanizmy obronne, ponieważ zwiększa ilość białych krwinek.
Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody


8- Olejek melisowy

Olejek z melisy ma silne działanie przeciwwirusowe, a także przeciwzapalne, uspokajające i przeciwbólowe.

melisa jakie właściwości terapeutyczne

Jeśli cierpisz na opryszczkę we wczesnym stadium, kropla czystego olejku eterycznego z melisy może pomóc zapobiec jej rozprzestrzenianiu się. Istnieją badania, które pokazują, że mechanizm skuteczności olejku z melisy w walce z wirusami polega na tym, że olejek wiąże się ze ścianami wirusów i je niszczy.

Profesor Reichling z Uniwersytetu w Heidelbergu, analizując wirusy opryszczki, udowodnił sobie, że dzięki olejkowi z melisy struktury wirusa zostały zmniejszone o 98% w przypadku opryszczki zwykłej typu 1 o 97% w przypadku typu 2 (opryszczka narządów płciowych). 

Efekt ten obserwuje się nie tylko w przypadku opryszczki, ale także w przypadku chorób grypopodobnych.

Olejek dostępny w Alchemia Urody


9- Olejek goździkowy pąk.  Goździk olejek pozyskiwany z liści.

Olejek goździkowy zawiera eugenol, który odpowiada za jego właściwości przeciwbólowe oraz jako środek miejscowo znieczulający, dlatego od dawna jest

olejek z goździka jakie właściwości

stosowany w stomatologii.
W przypadku bólów zębów, stanów zapalnych dziąseł i chorób przyzębia aplikuje się pędzelkiem bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce, o ile nie ma uczulenia na eugenol.
Nawet w poważnych chorobach, takich jak nawrót gruźlicy czy wirusowe zapalenie wątroby, olejek goździkowy może być stosowany zarówno w mazidłach, poprzez inhalacje, jak i do dezynfekcji pomieszczeń.
Oprócz działania bakteriobójczego olejek goździkowy jest
olejek z goździka na bakterie beztlenowe

również skuteczny w odstraszaniu owadów i pasożytów.
Od jego zapachu uciekają nie tylko komary, ale także wszy i roztocza. Jego działanie przeciwgrzybicze oznacza również, że może być stosowany w leczeniu Candida w mieszaninie z innymi olejkami. Olejek z goździka może powodować podrażnienia skóry, jeśli nie zostanie odpowiednio rozcieńczony, dlatego ważne jest, aby używać go w małych ilościach lub rozcieńczać w oleju bazowym.

10- Olejek niaouli

Powszechnie znane jest zastosowanie olejku eterycznego z niaouli jako środka regenerującego w kosmetyce. Rozcieńczony jest tolerowany nawet przez błony śluzowe. Nadaje się np. do irygacji. Olejek ma działanie przeciwzakaźne i przeciwbakteryjne, stosowany jest do zwalczania gronkowca złocistego (MRSA), enterokoków (układ moczowy) i mykobakterii (płuca i układ moczowo-płciowy). Rozcieńczony stosuje się przy infekcjach dróg oddechowych (zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli).

Melaleuca quinquenervia

Przykładowe zastosowanie.
W tym nałóż na  klatkę piersiową 5 kroplami olejku rozpuszczonego w 10 ml olejku ze słodkich migdałów lub jojoba i wmasuj do całkowitego wchłonięcia się. 

Polecam również stosować w inhalacjach (2 do 4 kropli w gorącej wodzie).

Jego działanie przeciwwirusowe i grzybobójcze jest skuteczne w przypadku opryszczki narządów płciowych, kandydozy, zapalenia pochwy czy pleśniawki. W tym celu stosuje się go w postaci kąpieli. Działa również przeciw pasożytom jelitowym.

Olejek eteryczny z niaouli można stosować również do przemywania zabrudzonych ran i zapobiegania nadmiernemu bliznowaceniu, a także w przypadku ropni i czyraków.

Jego ochronne działanie na skórę jest bardzo skuteczne w przypadku poparzeń słonecznych i uszkodzeń popromiennych. Aby uniknąć poparzeń w wyniku radioterapii, przed każdym zabiegiem nakłada się olejek niaouli rozcieńczony w oleju nośnikowym, trzeba jednak pamiętać żeby mieszanka całkowicie się wchłonęła w innym przypadku skórę należy dobrze oczyścić chłonnym papierem.

Jako odświeżacz do wnętrz w czasie infekcji, łyżeczkę olejku niaouli można rozcieńczyć w 300 ml gorącej wody. Ta mieszanka jest rozpylana we wszystkich pomieszczeniach, aby wirusy i bakterie nie rozmnażały się swobodnie, oczywiście wskazane jest również do dyfuzorów i nebulizadorów.


Istnieje szeroka gama olejków eterycznych, które są bardzo skuteczne w walce z uciążliwymi zarazkami. 

Olejki eteryczne te prawdziwe są prawdziwym darem natury!

Olejek Eteryczny dostępny w sklepie Alchemia Urody


OSTRZEŻENIA


• Nie stosuj czystych, nierozcieńczonych olejków eterycznych bezpośrednio na skórę ani nie połykaj ich (chyba, że ​​wyraźnie zaleci to lekarz).

• Nie używaj olejków eterycznych w przypadku dzieci w zależności od olejku 3-9 roku, kobiet w ciąży lub karmiących piersią (chyba że lekarz lub aromaterapeuta dyplomowany zaleci)

  • Nie eksperymentuj z olejami. 
  • Przestrzegaj zasad w aromaterapii.

WSZYSTKIE WYMIENIONE OLEJKI ETERYCZNE POSIADAJĄ CERTYFIKAT JAKOŚCI SĄ Z CHEMOTYPEM A NIEKTÓRE Z NICH SĄ DOPUSZCZONE DO OBROTY SPOŻYWCZEGO SYNERGI 10 WŁAŚCIWOŚCI
Chcesz otrzymać SYNERGIĘ 10 O POJEMNOŚCI  5 ml. wymienionych olejków chętnie je przygotujemy.
100 kropli wzmocnionych dodatkowo olejkiem z kadzidła cena 50 zł

W sklepie Alchemia Urody znajdziesz jeszcze więcej olejków eterycznych klasy terapeutycznej 

www.sklep.alchemiaurody.pl


Chcesz sprzedawać olejki marki Terpenic skontaktuj się z nami. 

email: info@alchemiaurody.pl

Tel: 513 109 909 


PODSTAWY AROMATERAPII  

Szkolenie z aromaterapii I stopnia kurs

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aromaterapia - tarczyca - niedoczynność i nadczynność, jakie olejki eteryczne?

Walczymy w sposób naturalny z depresją i stresem poznaj SYNERGIE 11 - ALCHEMIA URODY